Social442
Digisport 10mos ago
Dennis Man a intrat pe teren în Lecce - Parma la 1-2 și a făcut show în prelungiri
Source:Digisport

SuperLiga: Sepsi - Petrolul, sambata, 16:45, DGS 1

SuperLiga: Universitatea Craiova - FCU Craiova, sambata, 21:15, DGS 1

Cu Valentin Mihaila titular si Dennis Man pe banca, Parma a inceput perfect meciul si a deschis scorul in minutul 9, prin Simon Sohm. 20 de minute mai tarziu, Ange-Yian Bonny a facut 2-0, scorul pauzei.

Parma, victorie cu Lecce in Cupa Italiei. Dennis Man, gol in minutul 90+7 Lecce a iesit mai bine de la cabine si a redus din diferenta in minutul 54, cand a marcat Roberto Piccoli. In minutul 74, Lecce a egalat, prin Gabriel Strefezza.

In minutul 90+4, Dennis Man, intrat pe teren in minutul 55, a iesit la rampa si, dupa o actiune personala, a centrat si mingea a intrat in poarta dupa o deviere a lui Marin Pongracic, fundas al lui Lecce.

Acelasi Dennis Man a marcat pentru 4-2 in minutul 90+7, cand a transformat un penalty.

Parma, meci cu Fiorentina in optimile Cupei Italiei Pentru un loc in sferturile Cupei Italiei, Parma se va duela cu Fiorentina.

Echipa de Serie A intra in competitie direct in optimile de finala.

Etichete: cupa italiei , dennis man , parma lecce